Совок совком не подолати. Історик Назар Розлуцький про визначення цієї війни
Мені не подобається термін “фашизм”, вжитий щодо російського ладу. Різниця між одним та іншим, як між лайном і делікатесом. Я не буду вдаватися в сотні нюансів у десятках сфер. Скажу тільки, що фашизм – це ідеологія становлення надлюдини, жорстокої, але величної. Надлюдини у надсистемі. Невже те, що відбувається в Росії, хоч якось відповідає цьому.
Джерело: Історична правда
Хоча я зараз перебуваю за кордоном і жодним чином не беру участі у війні, все ж скажу дещо. Мені не подобається перенесення наративів німецько-радянської війни на війну сьогоднішню.
Мені не подобається термін “Велика Вітчизняна Війна”, вжитий у контексті боротьби за Україну. Тим більше, що ми добре пам’ятаємо, що війна ця почалася не 12 днів тому, а ще тоді, як проти Януковича виступив Майдан.
І термін “Визвольні Змагання” мені видається куди більш доречним. Тим більше, що в нашій історії вже були двічі визвольні змагання – і обидва рази проти одного й того ж ворога. І ці, Треті Визвольні Змагання – проти нього ж.
Як на мене, цей термін куди краще передає суть того, що відбувається, адже визвольні змагання – це боротьба за волю, а вітчизняна війна – це війна за вітчизну, не названу на ім’я. Минулого разу такою вітчизною взагалі був СРСР.
Так само мені не подобається термін “фашизм”, вжитий щодо російського ладу. Різниця між одним та іншим, як між лайном і делікатесом. Я не буду вдаватися в сотні нюансів у десятках сфер. Скажу тільки, що фашизм – це ідеологія становлення надлюдини, жорстокої, але величної.
Надлюдини у надсистемі. Невже те, що відбувається в Росії, хоч якось відповідає цьому. Ніт- ми маємо справу з “рускім міром” – тричі перетравленою ідеєю візантійства, накладеною на ординський спосіб мислення і политою перестояним потом сталінської портянки.
Ну й ідея щодо міст-героїв мені також не зайшла. Сформулювати чому поки не можу, просто пишу.
Але ось День Перемоги має бути. Тут жодних протиріч не відчуваю. Тільки ось він ніколи й нізащо не має стати святом дідів на палках.
Artefact Info – волонтери, які у режимі 24/7 збирають інформацію про злочини російських окупантів, фіксують всі дані про бойові дії, а також – заяви культурних діячів, спортсменів, компаній. Вони пишуть велику хроніку російсько-української війни, літопис, за яким історики вивчатимуть ці події. Всі дані після війни будуть передані професійним історикам для вивчення та опрацювання!
Редакція сортує все по тегах, за якими потім буде дуже зручно відшукати інформацію зі сфери, яка Вас цікавить.
Підтримайте їх – підпишіться на телеграм канал або приєднайтеся та пишіть цей літопис разом з ними! Їм дуже потрібна ваша підтримка!
Щоби долучитися, напишіть у телеграм: +38 099 76 46 506